narzednik.pl

Warsztat Dom i Ogród

informacje o filtracji sedymentacyjnej
Budownictwo

Podstawowe informacje o filtracji sedymentacyjnej

Filtrację sedymentacyjną można traktować, jako pierwszy etap uzdatniania wody. Cały proces jest bowiem dość skomplikowany i składa się z kilku niezależnych kroków. Kluczowy jest oczywiście dobór odpowiednich technologii. To, jaki będzie ostateczny efekt podejmowanych na rzecz zmiękczania wody działań, w dużej mierze zależy od pierwotnego jej składu. I właśnie w tym celu należy stosować tak zwaną sedymentacyjną filtrację…

Filtracja sedymentacyjna – na czym dokładnie polega?

Sedymentację można również określić, jako pewnego rodzaju filtrację mechaniczną. Wykorzystując jej działanie, oddziela się substancje stałe od cieczy. W jaki sposób? Otóż filtracja sedymentacyjna bazuje na specjalnych filtrach, które zatrzymują na swojej powierzchni stałe cząsteczki. W ten sposób uzyskuje się wodę całkowicie wolną od szkodliwych, z reguły niepożądanych składników.

Co ciekawe, wydajność i skuteczność tej metody w dużej mierze zależy od rodzaju złoża zastosowanego w filtrach. Największą klarowność wody uzyskuje się dzięki zastosowaniu złóż zeolitowych. Poza tym jest to metoda dość tania, bo zadowalające efekty uzyskuje się już po kilku płukaniach co, jest niezwykle istotne. – Wyższa klarowność i przejrzystość wody niesie ze sobą wiele korzyści. Przyczynia się między innymi do lepszego funkcjonowania pozostałych urządzeń całego systemu uzdatniania. Dzięki filtracji sedymentacyjnej dłuższą żywotność można zapewnić stacji zmiękczania wody czy elementom technologicznym instalacji przemysłowych. Filtry stosuje się bowiem zarówno w użytku domowym, jak i firmowym – podkreśla specjalista z firmy GLOBAL CONCEPTS 2000 POLSKA.

Korzyści wynikające ze stosowania nowoczesnych filtrów sedymentacyjnych

Jeśli w domu lub w przedsiębiorstwie założyłeś już stację uzdatniania, wody warto ją uzupełnić o dodatkowe elementy. Filtry sedymentacyjne oczyszczą wstępnie ciecz, poza tym poprawiają funkcjonowanie całego systemu. Pozbawiona cząsteczek stałych woda, która następnie krąży po wielu elementach całej konstrukcji, przyczynia się do przedłużenia ich żywotności. Poza tym znacznemu ograniczeniu ulega ilość chemikaliów, które w normalnych okolicznościach należy zastosować.

Wniosek wydaje się więc prosty. Jeśli zależy Ci na sprawnie funkcjonującym systemie zmiękczania wody, zwróć uwagę na każdy etap procesu jej uzdatniania. Najlepiej zacznij od samego początku, a więc oddzieleniu cieczy od cząstek stałych. W ten sposób zyskasz naprawdę klarowną wodę i obniżysz koszty eksploatacyjne stosowanej konstrukcji.